به «دَرَک» بــرویم!

نویسنده:
این‌جا شبیه هیچ جای دیگر نیست. تصور کنید از رمل‌های شنی یک کویر پهناور بالا می‌روید، نزدیک غروب آفتاب است و می‌خواهید خورشید نارنجی را از پشت رمل‌ها تماشا کنید که سایه‌ی سرخش را درون آبی دریا می‌بینید...
این‌جا شبیه هیچ جای دیگر نیست. تصور کنید از رمل‌های شنی یک کویر پهناور بالا می‌روید، نزدیک غروب آفتاب است و می‌خواهید خورشید نارنجی را از پشت رمل‌ها تماشا کنید که سایه‌ی سرخش را درون آبی دریا می‌بینید.
یک منظره‌ی بی‌نظیر و تماشایی که تا به حال ندیده‌اید، جایی که کویر و دریا به هم می‌رسند و دل می‌دهند و قلوه می‌گیرند.  آفتاب غروب می‌کند و شعاع‌هایش روی خاک کویر می‌درخشد و شب می‌شود و نوبت ستاره‌بازی آسمان می‌رسد.
این‌جا درک است. «دَرَک» در ۱۷۰ کیلومتری شهر چابهار و در روستای زرآباد، اگر یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا نباشد قطعاً یکی از 10 مکان برتر است.
برای رسیدن به درک باید از شهر کنارک در غرب چابهار، جاده‌ی تک‌‌باند قدیمی را تا روستای زرآباد طی کنید. جاده‌ای زیبا و پر از کوه‌های مینیاتوری و کویری که سحرتان می‌کند.
در درک نگران سرپناه و خورد وخوراک نباشید؛ اهالی روستای زرآباد که بیشتر ماهی‌گیر هستند درِ خانه‌هایشان را به روی گردشگران باز کرده‌اند. یادتان نرود بلوچ‌ها مهمان‌نوازترین قوم ایران هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code